Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autorské čtení (14. 5. 2016, DarkVelvet cafe bar, Praha)

27. 5. 2016

O zorganizování tohoto čtení jsme uvažovali již v březnu, nakonec jsme ho ale přesunuli na květen. Až po domluvě jsme zjistili, že ten samý víkend v Praze probíhá Svět knihy. Ale co už, zrovna v Praze by s ohledem na jiné akce nešlo domluvit a zorganizovat prakticky nic. A život se přeci skládá z tříbení priorit.

Pro naše společné autorské čtení s Martinem jsme si vybrali doporučený podnik Dark Velvet. Ani on ani já jsme v něm nikdy předtím nebyli, takže jsme nevěděli, do čeho jdeme. Byl nám ale doporučen kompetentní osobou a tak jsme do toho šli. Nakonec jsme byli oba velmi spokojeni. Dark Velvet je na podobné akce jako stvořený. Příjemný podnik v obyčejné pražské ulici, který je jako vstup do jiného světa. Členité prostory s patrem, barem, několika místnostmi, romantickou zadní zahrádkou a velmi příjemnou obsluhou. O širokém výběru skvělých domácích limonád nemluvě.

Po menších obavách nakonec dorazil příjemný počet návštěvníků, takže byla i radost zhostit se programu. Jak už jsme si navykli, zpočátku jsme se postupně oba představili, řekli něco o své tvorbě a vztahu k ní a každý přečetl svou ukázku. Já povídku Koledu nebo vám něco provedu, Martin četl kapitolu ze svého druhého románu Nikdy se nepřestala usmívat. Poté jsme neplánovaně ještě na střídačku přečetli několik povídek z antologie 66+6 hororů ve sto slovech. Poté už v rámci diskuse jsme si popovídali o úskalích a subjektivních přístupech k tvorbě, jak co kdo píše, co má rád apod.

Do DarkVelvetu se určitě ještě někdy vrátíme. Třeba na listopadový HorrorCon.

 

Foto: Petra Feňďová

cteni01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

cteni02.jpg

 

 

 

 

 

 

 

cteni03.jpg

 

 

 

 

 

 

 

cteni04.jpg

 

 

 

 

 

 

 

cteni05.jpg

 

 

 

 

 

 

 

cteni06.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář