Jdi na obsah Jdi na menu
 


Donkichotská cesta Cenou Fantázie a Cenou Béla

17. 11. 2016

Do soutěže jsem poslal svou původní povídku (psanou pro soutěž) Ty víš..., odehrávající se na počátku padesátých let v pracovním lágru. Protože se soutěže mohou účastnit jen povídky ve slovenštině, povídku mi přeložil Janko Iša a překlad ještě zkontrolovala Adela Blažek Hrivnáková. Oběma za pomoc moc děkuji.

Finální pětice Ceny Fantázie mi, i přes kladné komentáře poroty k povídce, utekla o jednu jedinou příčku. Ty vieš... skončila na šestém místě (společně s povídkou Míny Pávové Farma Nádejí). Vzhledem k tomu, že se do finálové pětice Ceny Fantázie letos nedostala žádná horrorová povídka (soutěž hodnotí fantastické povídky, tedy sci-fi, fantasy a horror), fakticky jsem napsal nejlepší horrorovou povídku letošní Ceny Fantázie.

Obecnou součástí Ceny Fantázie jsou dále přidružené žánrové soutěže, které hodnotí jednotlivé povídky na základě jejich žánru. Horrorové povídky zaštiťuje Cena Béla. V ní jsem se dostal do finálové pětice. Cenu jsem ale nakonec nevyhrál. Vyhrál ji domácí autor Jozef Harendarčík (gratulace).

Kromě velmi pozitivního přijetí a zhodnocení porotou, uniklou finálovou pětici CF o pouhou jednu příčku a finálovou pětici Ceny Béla za úspěch považuji hlavně fakt, že jsem se dostal do sborníku finálových povídek Fantázia 2016. Případní zájemci o něj si ho mohou pořídit u české pobočky Martinusu za velmi slušnou cenu (a pravděpodobně i v elektronické verzi) zde.

fantazia-2016.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář