Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finalistou slovenské povídkové Ceny Béla

16. 10. 2016

Už jsem dlouho žádnou soutěž nezkoušel a o slovenské soutěži Cena Fantázie a přidružených žánrových cen, včetně horrorové Ceny Béla, jsem v posledním roce narazil na spoustu pozitivních informací. A tak jsem si, trochu vyhecován loňským absolutním vítězem (Cena Fantázie i Cena Béla) Janko Išou, řekl, že to zkusím. Napsal jsem povídku, Janko ji přeložil do slovenštiny, Adela Blažek Hrivnáková (slovneská imigrantka, která brňákům krade nejen práci, ale brňačkám i muže) to zkontrolovala a bylo odesláno. Oběma moc děkuji za pomoc a spolupráci.
Musím říci, že ze všech (a nebylo jich zrovna moc) soutěží, kterých jsem se účastnil, má Cena Fantázie zatím nejlepší odezvu zpět k soutěžícím. Takovou komunikaci (okamžitý e-mail, že povídka dorazila, informování o průběhu a důležitých termínech) a zpětnou vazbu (blogy porotců, kde se anonymně - bez uvádění jmen a názvů - vyjadřují k jednotlivým povídkám), jsem nikde jinde dosud nezažil. Cítil jsem se až opečováván.
Vyhlášení finálových výsledků proběhlo v půlce září. Podle mých zákulisních informací mi finálová pětka Ceny Fantázie utekla opravdu jen o pomyslná prsa, ale do finálové pětky soutěže horrorových povídek Cena Béla, vyhlašované slovenským nakladatelstvím Amnis Ortis, jsem se probojoval.
Už to, společně s vcelku pozitivními ohlasy dvou porotkyň CF, je pro mě obrovský úspěch a radost.
Vyhlašování vítězů jak Ceny Fantázie, tak i přidružených žánrových cen, včetně Ceny Béla, proběhne v sobotu 12. 11. 2016 v Bratislavě. Jedu tam, nadšen a plný napětí. I když nijak neuspěji, tam uvnitř to zůstane, včetně vědomí, že alespoň na Slovensku se tomu horroru dokáží pořádně věnovat.
Držte mi palce. Ta rakvička by se na můj pracovní stůl skvěle hodila.
Oficiální info po kliknutí
zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Viclef, 18. 10. 2016 23:34)

...a at to v listopadu vyjde.